Nežinai, ką veikti gruodį? Juokauju – gruodį visi turi ką veikti: užbaigiame darbus, rūpinamės dovanomis, vykstame į keliones, būname su šeima ir švenčiame. Man nepatinka tai, kad visgi daugumai tai – labai stresą keliantis laikas, kai pagrindinis fokusas yra dovanų pakavimas, prekybcentrių šturmas ir visokių darbinių ataskaitų rengimas. Galvoju, ar gali žmogus leisti sau, kad toji metų pabaiga visgi būtų kaip tik – lėtesnė, ramesnė, kuomet galima ramiai apžvelgti tai, kas nuveikta ir tai, kas laukia. Įsivaizduokite, kad sąmoningai susėdate pasidžiaugti tuo, kas išsipildė, pasvajojate apie tai, kas dar bus, pagiriate save už drąsą, augimą, išlaikytus egzaminus. O tuomet – tikėjimo, harmonijos kupini žengiate į naujus metus, su entuziazmu priimdami planuotus ir neplanuotus įššūkius. Mane pažįstate, aš puoselėju kuo sąmoningesnį ir lėtesnį gyvenimo būdą, neapleisdama ir nuotykių bei kelionių srities. Dalinuosi su Jumis tuo, ką pati veiksiu šį mėnesį ir ką kviečiu veikti kartu. Bent keli įvykdyti punktai šį gruodį gali paversti stebuklu ir praturtinti jį tikrai naudinga veikla tiek sau, tiek kitam.

#1. Pradedam nuo dovanų. Yra dovanų tipas, kuris – pigus, gražus, jautrus, ekologiškas ir turintis ilgalaikės vertės. Tai – popierinės nuotraukos. Pasiimk telefoną ir išsirink nuotraukas, kurias norėtum turėti prieš akis, pavyzdžiui ant savo darbo stalo, ant komodos, miegamajame, lentynose ar užrašų knygutėse. Aš dažnai atsispausdinu nuotraukų – vežiuojuosi su savimi ir puošiu tuos namus, kuriuose tuo momentu gyvenu, taip pat – dovanoju jas draugams kaip atvirlaiškius, pridedu į dovanų maišelius arba teikiu įrėminusi. Man atrodo čia toks vienas gražesnių ir tikrai mielų kalėdinių dovanų sprendimų, parodančių, kad draugystę labai vertiname, o tuo pačiu papuošiame kito namus.

#2. Metų apžvalga ir rezoliucijos. Skirk sau 2-3 valandas ir sudėk ilgą sąrašą dalykų, kurie šiemet įvyko ir už kuriuos jautiesi dėkingas. Tuomet susidėliok rezoliucijas naujiems metams (bent penkis dalykus, tikslus, kuriuos ketini pasiekti 2019-ais.). Dar geriau – prisvajok bent 100 svajonių, kurios gali kitamet išsipildyti! Surašyk arba iš nuotraukų suklijuok jas į albumą. Arba parašyk laišką sau į ateitį. Pabandyk įsivaizduoti, kur tuo metu esi ir ką veiki. Ir brūkštelk sau žinutę. Puikus naudingas laikas su savimi, o po metų bus nerealu skaityti, kas gavosi 🙂 Trūksta idėjų? Geriausio Laiško Sau instrukcijos štai čia.

#3. Pakviesk į pasimatymą. Juk dabar gruodis! – gruodį viskas lengviau gaunasi ir pildosi, tikrai! Visi slapta tikisi ženklų, stebuklų, atrodo kad pasidarome jautresni, geresni, atviresni meilei. Naudokis proga ir pakviesk patinkantį vaikiną (merginą) arbatos ar pasivaikščioti. Atsipalaiduok – tai nebūtinai turi peraugti į gyvenimo santykį, bet kaip bus malonu dviese gėrėtis miesto šviesomis, šnekučiuotis ir gurkšnoti karštą arbatą. Jei turi merginą ar vaikiną, pakviesk į pasimatymą draugą, mamą, brolį. Išeik kur nors su kitu žmogumi – gruodis – tikrai labiau nei vasaris – yra santykių ir prasmingų pokalbių mėnuo. Puoselėkime juos.

#4. Read a book in a foreign language. Taip, perskaityk knygą originalo (arba – ne gimtąja) kalba. Ypač, jei to niekad nedarai. Išmoksi kai ką naujo. ir skaitymas bus ne vien malonumas, bet dar ir nauda. Ką aš skaitau šiuo metu? Simon Sinek’o “Start with why”. Metų pradžia ir pabaiga – puikus laikas tokiems įkvepiantiems kūriniams, primenantiems, kad sėkmingo verslo, projekto pagrindas, yra žinojimas, kodėl tai darai, Labai rekomenduoju skaityti lyderiams, karjeristams, start-up’eriams, komandų vadovams. Bus apie ką pagalvoti.

#5. Susitvarkyk namus ir atsikratyk nereikalingu.  Naujuosius juk norime pradėti švariai ir šviežiai? Taigi privaloma žingsnių seka: drabužinėje, batų lentynose, virtuvėje atlikti reviziją ir rasti visus tuos daiktus, kurių nenaudojai šiemet. Nufotografuok, paskelbk Facebooke: parduok arba dar geriau – padovanok. Tai, kas netinkama – išmesk. Kitas žingsnis – susitvarkyk namus, perstumdyk baldus – aš labai mėgdavau šią procedūrą – apima naujumo pojūtis, nieko neperkant ir net nedarant remonto! Bet jei reikia – pastarąjį pasidaryk. Centus kainuos sienų ar langų rėmų perdažymas. O jausmas bus – wow.

#6. Nusipirk bilietą kelionei. Kelionės jaudina, žada naujumą, atradimus ir naujas pažintis. Leisk sau tai. Ir net nesvarbu, kur: aplankyti draugų užsieny, išvykti surfinti ar sudalyvauti kokioje nors nišinėje parodoje, miesto šventėje, undergroundiniame renginyje. Drąsiai imkis to – padovanok sau geriausią dovaną – patyrimus :). Dėmesio – reklama – jau renku grupes į Kretoje vykstančias stovyklas Poroms ir Atradėjams. 🙂

#7. Paruošk vakarienę ir pasikviesk svečių. Tiesiog pagamink ką nors pirmąkart ir pasikviesk draugų. Žinote, kur buvo mano ne komforto zona? Picos! Kaip pasidaryti puikią tešlą namuose ir mėgautis šviežia, skania pica? Atsakymas yra, ir jis ateina tiesiai iš ranka rašyto naminio receptų sąsiuvinio. Procesas: 1200 g miltų sumaišyk su 100 g mielių, puse litro šilto vandens, įberk šauštelį druskos ir 4 šaukštus alyvuogių aliejaus, 15 minučių su meile minkyk tešlą. Kai ji nustos lipti prie rankų, padėk šiltai ir žiūrėk, kad nepabėgtų. Ji kyla fantastiškai, beliks tik pasiruošti paties geriausio įdaro picai. Mūsų mylimiausias? Alyvuogių aliejus, ožkos sūris, kietas (avies) sūris. Keps 8 minutes (220 temperatūroje), Ištraukus iš orkaitės dosniai mestelk rukolos ir mažų pomidoriukų.

#8. Išmok slidinėti. Kai kalba ima suktis apie žiemą, aš galiu galvoti tik apie aukštas kalnų viršūnes, kurios man, lietuvei, iki šiol atrodo kaip gamtos stebuklas. Suprantu, kad jei nebūčiau išmokusi slidinėti, nebūčiau turėjusi galimybės pamatyti pasaulio grožio stovėdama 4 km virš jūros lygio aukštyje. Iki šiol nesu atradusi nieko geresnio ir labiau jaudinančio mane dalyko. Nori slidinėti kartu? Nori mokytis? Iki pat balandžio slidinėsiu Gruzijoje – prisijunk, išmokysim čiuožti ir draugausim 🙂

#9. Įsijunk šį video ir pusvalandį skirk savo kūnui, pabuvimui su savimi, grįžimui į save. Jogą veda viena mano mylimiausių mokytojų ir įkvėpėjų, iš kurios pati labai daug išmokau ir jos kanalą šventai rekomenduoju kaip turtingą ir gausų rinkinį hatha jogos pamokų visiems atvejams. Norisi įtvirtinti įprotį kasdien daryt mankštą namuose? Adriene turi parengusi daug mėnesį trunkančių kasdienių užsiėmimų, belieka tik prisijungti prie bendruomenės :). Pirmyn, dar niekas nesigailėjo sudalyvavęs jogos užsiėmime.  🙂
#10. Išeik out. Pavyzdžiui, aplankyk šiemet jau aštuntąjį kartą vykstančią Commune art Kalėdų mugę. Nors jaučiu, kad kuo toliau, tuo labiau virstu minimaliste ir siekiu kuo mažiau pirkti, bet, jei būčiau Vilniuje, būtinai apsilankyčiau šioje draugiškiausioje,  jaukausioje ir itin autentiškoje Vilniaus (ir Kauno) mugėje. Čia savo kūriniais prekiauja patys menininkai ir amatininkai, užgimsta įdomios pažintys, partnerystės projektai. Man visąlaik atrodo, kad čia – nuoširdžiausia ir tikriausia.

O ką tu veiki gruodį? Kokie svarbiausi tavo darbai ir užsiėmimai šį mėnesį? Pasidalink! Nuoširdžiai linkiu, kad metų pabaiga būtų harmoninga, pripildanti, džiuginanti. Kad atetų atsakymai, kad gimtų sprendimai, kad suptų vidinė ramybė ir žinojimas.

Nuotraukos: asmeninis archyvas.
Slidinėjimo fotosesija: Gintarė Gražienė.