Žmogus, kuris neina į normalų darbą (freelanceris), visą laiką mėgaujasi nesibaigiančiu savaitgaliu. Jam kiekviena diena – kaip koks sekmadienis – nors imk ir kepk blynus pusryčiams kasryt. Toks žmogus yra pats sau šeimininkas: keliasi kada nori, įsikvėpęs dirba naktimis, atostogauja kur nori ir tiek ilgai, kiek “užplaukia”.
Čia tokia istorija, kurią susikuria dažnas, dirbantis standartinėmis valandomis. Man nuolat sutiktas buvęs grupiokas ar kolegė, prabilę apie alternatyvias darbo valandas, pasibaisėja: “aš taip negalėčiau!”. Nes daugumai visgi reikia rėmų: aiškumo, kad už juos sugalvotų ir suplanuotų, pasakytų, kada ateiti-išeiti, ką nudirbti ir koks užduoties terminas. Sutinku, taip truputį paprasčiau – mažiau suki galvą dėl detalių.
Ir visgi, weekend lifestyle (savaitgalinis gyvenimo būdas) nėra drybsojimas iki pietų pataluos. Man – tai disciplinos ir planavimo kupina kasdienybė. Nes pasirodo, aš myliu rutiną: man jos reikia kaip žemės po kojom! Man patinka žinoti, ką aš veiksiu vakare, net jei per dieną viskas keliskart apsivers. Man patinka kalendoriai ir planuokliai, darbų ir pirkinių sąrašai. Todėl aš gyvenu sistemiškai, ir dabar papasakosiu, kaip atrodo dauguma mano rutininių, pilkų dienų. Nuo pirmadienio iki sekmadienio.

Photo credits: Aditi kalanetikos studija

#Rytas. Jis prasideda tarp 6 ir 6.30. Kasdien ir visada. Nes kūnas ir protas taip įpratęs, Nes jis turi savo vidinį laikrodį, kuriam nesvarbu savaitės diena. Jis girdi paros ritmą.
Išgeriu kelias stiklines šiilto vandens – ir į vonią. Pamėgau vėsų arba šaltą dušą maudymosi pabaigoje. Bent jau vasarą – visiškai lengva. Labai rekomenduoju – dar nebuvo taip, kad nekilsteltų nuotaikos 🙂
Po dušo darau mankštą. Ji privaloma kasdien. Mėgstu jogą, pilatesą, kalanetiką, tibetietiškus pratimus –  užtrunku mažiausiai 10 minučių, bet dažniausiai – sportuoju apie valandą. Kasdien. Tai vienas tų dalykų, be kurių negaliu gyventi ir savęs neįsivaizduoju.
#pusryčiai. Nėra tobulesnių pusryčių nei avižinė košė. Naudojant visokius priedus: sėklas, riešutus, vaisius, riešutų sviestą ar kakavą – ji kaskart vis kitokia. Žinoma, pusryčiams pasitaiko visagrūdės duonos sumuštiniai su avokadu, kitos košės, glotnučiai, vaisiai (ateityje skirsiu visą įrašą pusryčių idėjoms ir įkvėpimams.). Ir geriu kavą. Nes – noriu nuodėmių savo gyvenime. Nors truputį.

Photo credits: Unsplash

#Ofisas. Mano ofisas keliauja kartu su manimi visur, tačiau aš, žinodama, kad produktyviausios ir šviesiausios yra rytinės valandos, darbuojuosi maždaug nuo 9 iki 12 h. Svarbu – dar iš vakaro susiplanuoju užduotis: komunikacija, pardavimai, bendravimas su klientais. Nuo jų ir pradedu savo darbo minutes. O vėliau – skaitau mane įkvepiančių blogerių puslapius, peržiūriu autoritetų video ir naujienlaiškius. Atsakau į laiškus bei žinutes. Galiausiai susiplanuoju, kas turi būti atlikta rytoj: pasidarau  darbų sąrašą. Taip, jūs teisingai supratote: rytojus prasideda šiandien. Užtat, prisėdus dirbti, niekad nebekyla klausimas: nuo ko pradėti. Viskas jau aišku.
#Pietūs. Pietauju maždaug apie 13 val. ir turiu pripažinti, kad bene visada valgau namuose. Niekad neinu į kavines, neperku pusfabrikačių. Patinka žinoti patiekalų, sudėtis, rinktis produktus, todėl gaminu pati: paprastai, veganiškai, šviežiai, be cukraus (jau trys mėnesiai!) ir kitų priedų. Jau kuris laikas atsikratinėju komplekso gaminti, tad stačia galva einu į tai. Ką valgo #vilniausveganai? (taip mūsų kompaniją paskutinės slidinėjimo kelionės metu praminė chebra iš Kauno autobuse. Mūsų penkiukė nerūkė, negėrė, dešros ir sūrio nevalgė). Taigi mano racione pozicijas užėmusios pačios įvairiausios daržovės (su kruopom, makaronais,  ankštiniais), salotos, sriubos, troškiniai, užtepėlės, humusas ir pan. Viskas labai paprasta ir natūralu.

Photo credits and food: Julija Minajeva

#Popietė. Toks gan tingus ir siesta dvelkiantis dienos metas. Tikrai stengiuos nieko protingo ir svarbaus nebedaryti. Pasitaiko, vedu treniruotes. O jei ne – užsiimu kuo tik noriu:  rašau blog’ą, browsin’u madų puslapius, skaitau knygas. Mokausi naujų dalykų: vartau interneto naujienas, freelancer’ių patarimus, gilinuosi į socialinės komunikacijos trendus arba tiesiog įsikvepiu skanuodama fotografų, menininkų, influencerių paskyras. Būna, net fotografuoju. Jei oras puikus – popietė – idealus laikas keliauti į Vingio parką longboardinti, dviračiais važinėtis, su drauge pasivaikščioti.
#Vakarienė. 18-19 val. pats laikas paskutiniam dienos valgymui. Scenoje pasirodo salotos, likučiai nuo pietų, smoothiai arba naminiai veganiniai ledai (taip, be cukraus!). Visaip būna – kartais vakarienę praleidžiu išvis: pakanka žolelių arbatos ar daug vandens.
Vakaras skirtas nurimti ir ilsėtis – džiaugiuosi, jei pavyksta pažiūrėti gerą filmą, paskaityti knygą arba tiesiog pasivaikščioti, pabendrauti, skirti laiko svarbiausiems santykiams.
#Miegoti nueinu iki 23 val. Prieš miegą būtinai išsimaudau duše, mėgaujuosi grožio ir sveikatos procedūromis, dažniausiai paskaitau, nurimstu, rašau dienoraštį, peržvelgiu dieną, reflektuoju įvykius.

Photo credits: Unsplash

Ar preciziškai šios rutinos laikausi 365 dienas per metus? Oi ne, juk ištinka ir romantiški šokiai per naktį, ir saulės pasitikimai ar drybsojimai lovoje be ribų su žurnalais, nes lyja ir lis dar dvi dienas. Visko reikia, taisykles palaužyt irgi smagu, ypač dėl to, kad iš naujo įvertinu režimą kaip labai svarbų ir reikalingą gyvenimo atributą.

“It’s not the incredible achievements, but rather your daily habits that determine who you are and what you accomplish. Get your habits handled, and the rest will fall into place. If we can take this small lesson and apply it to our lives, there is no doubt we will all be better off for it.” – James Clear.